Trendy kwiatowe 2015

Trendy kwiatowe 2015

Nadszedł czas, abym przybliżyła Wam trendy kwiatowe w 2015 roku.

  1. Romantyczne pastele nigdy nie wyszły z mody. Miękka, kremowa kolorystyka zostanie z nami przez wiosnę i lato 2015. W bukietach królować będą pastele w połączeniu z czystą bielą i kremem. Kwiaty to piwonie, róże, hortensje, groszek. W bukiecie powinny łączyć się ze srebrem, złotem i miedzią. Jeśli mają zdobić stoły najlepiej wyeksponować je w grubych wazonach.

"Panna młoda trzyma bukiet z różowych piwonii]

[źródło: zdjęcie pochodzi ze strony www.weddingchicks.com]

  1. Elegancja w kremowym odcieniu. Bukiet powinien zawierać tylko kwiaty (żadnych liści czy łodyg) i to w dużej ilości. Znajdą się w nim orchidee, róże, hortensje, hiacynty. To prawdziwy rolls royce wśród bukietów ślubnych.

"Bukiet ślubny z róż i orchidei w pastelowych kolorach"

[źródło: zdjęcie pochodzi ze strony www.modwedding.com]

  1. Ogrodowe kwiaty – ten trend był obecny także w 2014 roku. W 2015 nadal będzie chętnie wybierany. Szczególnie pasuje do ślubu w stylu rustykalnym. Kwiaty do bukietu znajdziemy w naszych ogrodach. Są to tulipany, róże, groszek pachnący.

"Bukiet ślubny z pachnącego groszku"

[źródło: zdjęcie pochodzi ze strony pl.pinterest.com]

Jeśli ślub odbędzie się jesienią bukiet może zawierać liście paproci, dębu, naparstnicę, róże, a nawet mech.

  1. Połączenie kwiatów i wełny. Tak, tak to nie pomyłka, ale najnowszy trend kwiatowy. Będzie on szczególnie obecny w zimowych bukietach ślubnych.

"Bukiet ślubny w odciach kości słoniowej z róż i kwiatów zrobionych z wełny"

[źródło: zdjęcie pochodzi ze strony ethicalweddings.com]

  1. Czystość i prostota – ponadczasowe połączenie bieli i kości słoniowej z zielenią. Bukiet będzie klasyczny, elegancki, prosty w formie.

"Panna młoda trzyma bukiet z białych tulipanów"

[źródło: zdjęcie pochodzi ze strony pl.pinterest.com]

  1. Bukiety kaskadowe – nadal są widoczne w kwiatowych trendach 2015. Spływający wodospad kwiatów z dłoni panny młodej sprawia, że trudno od niej oderwać oczy. Taki kształt bukietu jest niezwykle korzystny dla niewysokich panien młodych. Opadająca linia kwiatów optycznie wydłuży sylwetkę.

"Bukiet ślubny w pastelowych kolorach w kształcie kaskady"

[źródło: zdjęcie pochodzi ze strony www.weddingspot.co.uk]

  1. Wianki – staną się coraz bardziej popularne. I wcale nie są zarezerwowane dla ślubu w stylu rustykalnym. Wszystko zależy od użytych kwiatów. Możemy wianek zrobić z delikatnej gipsówki, ale także z większych kwiatów jak róże czy hortensje. Będzie pasował do innego ślubnego stylu.

"Stojąca panna młoda w wianku z róż"

[źródło: zdjęcie pochodzi ze strony www.weddingideasmag.com]

  1. Nie zapomnijcie o dekoracji przyjęcia. Wiszące kwiaty cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Małe bukieciki w słoikach zawieszone na krzesłach, kwiaty w szklanych naczyniach zawieszone na płocie lub drzewie, ukwiecone gazony powieszone na drzewach lub pergoli – w takim stylu dekorujemy przyjęcia ślubne w 2015 roku.

"Kwiaty w słoikach wiszące na tabliczce informacyjnej"

[źródło: zdjęcie pochodzi ze strony www.weddingideasmag.com]

I jak Wam się podobają trendy kwiatowe 2015?

[Zdjęcie na górze strony pochodzi z www.modwedding.com]