Steampunkowy ślub

Steampunkowy ślub

Steampunkowy ślub może być odebrany jako ekstrawagancki, ale na pewno zrobi piorunujące wrażenia na gościach. Jeśli jesteście fanami powieści Juliusza Verne’a, Herberta Georga Wellesa oraz epoki wiktoriańskiej to ślub w tej stylizacji jest dla Was. Stylistyka steampunka łączy w sobie modę i sztukę z epoki wiktoriańskiej, modę z Dzikiego Zachodu, maszyny parowe oraz sterowce. Steampunkowa stylizacja zawierać będzie: gorsety, bluzki z żabotami i stójkami, fraki, kamizelki, ozdobne mankiety. W dodatkach znajdziemy laski oraz krótkie pistolety, zegarki na łańcuszkach, binokle, kamee i medaliony. Przyznam się, że fascynuje mnie styl steampunk i z wielką radością byłabym fotografem na steampunkowym ślubie. Mam nadzieję, że tym wpisem podsunę Wam kolejny pomysł na ten wymarzony dzień.

A oto para młoda ubrana w stylu steampunk. Panna młoda ma suknie z gorsetem do którego przypięta jest kamea. Na głowie ma fikuśny kapelusik z woalką. Prawdziwa z niej wiktoriańska dama. U pana młodego główny steampunkowy akcent to cylinder z nasadzonymi na niego stylizowanymi okularami.

"Para młoda ubrana w stylu steampunk"

Panna młoda ubrana w suknię w stylu steampunk, w ręce trzyma bukiet w stylu steampunk"

"Pan i pani młoda ubrani w stylu steampunk"(Źródło: wszystkie zdjęcia powyżej pochodzą ze strony sweetvioletbride.com)

Korzystnie by było, aby steampunkowa stylistyka obowiązywała także najbliższe osoby: ojca oraz druhny i drużbów. W Polskich warunkach może to być kosztowna zabawa.

"Ojciec ubrany w stulu steampunk prowadzi córkę ubraną w suknię ślubną w stylu steampunk"

"Para młoda stoi w otoczeniu druźbów i druhen, wszyscy ubrani w stylu steampunk"

(Źródło: wszystkie zdjęcia powyżej pochodzą ze strony sweetvioletbride.com)

Zwróćcie uwagę na buty. Wszystkie wpisują się w steampunkową konwencję. Nie mają nic wspólnego z eleganckimi wyjściowymi butami. Po długich poszukiwaniach znalazłam buty, które co prawda nie prezentują wiktoriańskiego wzornictwa, ale za to mają steampunkowe wzory. Kolor jest charakterystyczny dla steampunku.

"But szpilka w kolorze złota ze steampunkowymi motywami"

(Żródło: znalezione na Pinterest.com)

Oczywiście cała oprawa tego dnia powinna nawiązywać to tego stylu. Wypada, aby na stole królowało srebro, kryształy, koronkowe serwetki.

"Nakrycie w stylu steampunk dla jednej osoby"

"Stół weselny zastawiony kryształowymi kieliszkami, wiktoriańską zastaw a, srebrem"

"Stół weselny w stylu steampunk, numer stołu w ramce"

"Zaproszenia ślubne w stylu steampunk"

(Źródło: znaleziono na Pinerest)

Obrączki też mogą  być ze steampunkowymi akcentami. Na zdjęciu poniżej na obrączce z tytanu wygrawerowano typowe, kojarzące się z tym stylem elementy: kółka zębate, wskazówki zegarków, części mechanizmów.

"Tytanowa obrączka z wygrawerowanymi kółkami zębatymi, wskazówkami, w stylu steampunk"(Źródło: znaleziono na Pinterest).

Podobne akcenty mogą znaleźć się na torcie weselnym.

"Biały tor weselny ozdobiony mechanicznymi niebieskimi motylami"(Źródło: znalezione na MuchPics)

Gdy duch epoki witoriańskiej oraz rewolucji przemysłowej przeniknie Wasz dzień ślubu od początku do końca, Wasi goście poczują się jak winnej epoce.

Mam nadzieję, że zainteresowałam Was steampunkiem. Mnie ten styl bardzo się podoba. Jestem także fanką epoki wiktoriańskiej i bez sztandarowej powieści z tej epoki, czyli „Opowieści wigilijnej” Dickensa nie wyobrażam sobie świąt. Chyba lekko odeszłam od tematu steampunkowego slubu 😉

(Zdjęcie u góry wpisu pochodzi ze strony inkedweddings.com)